Finanční mág v Praze a východních Čechách | Kontakt

  • Čeština
  • English

Hypotéka pro cizince v Česku jde

Jste v Česku cizinec, ale pracujete tu a chcete si pořídit vlastní bydlení. Má to svá specifika, ale dá se to zvládnout. Stačí nám k tomu dvě schůzky. Na první nezávazné se vzájemně poznáme a rozebereme vaše potřeby a možnosti. Na druhé schůzce podepíšeme úvěr v bance. Všechno mezi tím dokážeme vyřešit po telefonu či e-mailem.

K vlastnímu bydlení jsem už pomohl lidem pocházejícím například z Anglie, Holandska, Německa, Itálie, Slovenska, Ukrajiny, Ruska, Srbska, Indie, Číny nebo Zimbabwe.

Jde najít řešení, i když jste ze Slovenska a v Česku pracujete jako OSVČ, nebo když jste dva nesezdaní cizinci z Ruska a Holandska.

Přístup bank k cizincům je velmi rozdílný. A to, že vás třeba ta vaše banka odmítne, ještě nic neznamená. Na hypotéku můžete dnes dosáhnout i bez trvalého, dlouhodobého a v některých případech dokonce i přechodného bydliště v ČR. Stačí dobře vybrat banku.

Z praxe vidím tato specifika hypotéky pro cizince

  • Klíčový je druh pobytu v ČR a země původu.
  • Trvalý pobyt akceptuje většina bank, některým stačí dlouhodobý, některé ho neřeší vůbec. Pokud jde o zemi původu nejlépe jsou na tom Slováci a občané EU. U občanů třetích zemí je to už náročnější, ale zvládnout se to dá.
  • Banka půjčí obvykle cizincům max 80% kupní ceny, některé 90%, v některých případech ale i méně.
  • Ostatní parametry hypoték jsou ve většině případů stejné jako u Čechů. Nerozlišuje se, zda účelem hypotéky je nákup, rekonstrukce či výstavba.

Hypotéky pro cizince zajišťuji běžně s plným servisem

Znám české poměry, mohu vás zastupovat při jednání s bankami i s realitní kanceláří. Nejedná se jen o cenu nemovitosti, její splatnost, ale také o podmínky rezervační smlouvy. Nedávno jsme dokázali např. prodloužit dobu rezervace na šest měsíců a navíc snížit rezervační zálohu o 20%.

Navíc mám kolem sebe vytvořenou síť odborníků, kteří bývají ke zdárnému vyřízení úvěru na bydlení potřeba:

  • bankami uznávané odhadce kvůli odhadu tržní ceny zastavené nemovitosti
  • stavební inženýry pro posouzení stavu nemovitosti, případně rozpočtář pro odhad ceny domu při výstavbě
  • notáře a advokátky pro řešení kupních smluv, zástavy
  • realitní kancelář, pokud byste zároveň nějakou nemovitost prodávali

Pokud je to jen trochu možné, dokážeme vše zařídit i na dálku přes telefon nebo e-mail a můžeme se setkat až u podpisu dokumentů.

Financování bydlení a hypotékám se věnuji přes 15 let. Sám jsem stavěl dům, kombinoval stavební spoření, překlenovací úvěry, hypotéku. I tato zkušenost mě nasměrovala ke specializaci na tuto oblast a dnes pro klienty využívám zkušenosti s vyřízením více než 400 hypoték. To nám společné dává nadhled a silnou vyjednávací pozici v bankách. Jsem držitelem titulu EFA (European Financial Adviser), druhý nejvyšší stupeň vzdělání pro finanční poradce v Evropě.

Samozřejmě hovořím anglicky.

Dává vám to smysl?
Pojďme to nezávazně probrat

Políčka s hvězdičkou jsou povinná. Vaše údaje dobře chráním.

Hodnocení spolupráce mými klienty

Petr Kuneš,
Heřmanův Městec

S Pavlem se známe asi 13 let. Věděl jsem, že se zabývá finančním poradenstvím. Nicméně jeho služeb jsem využil až později, když si získal naši důvěru jako člověk. Spolupráce se rozvíjela postupně, dle aktuálních potřeb – zajištění rodiny, později tvorba rezerv. Když jsme začali uvažovat o vlastním bydlení, byl Pavel nejen finančním konzultantem možností financování, ale přidal i své osobní praktické zkušenosti. Když jsme objevili náš pozemek snů, měli jsme tak už celkem jasnou představu, do čeho jdeme. Vlastní výstavba a vše kolem proběhlo hladce. Příští rok nám končí fixace hypotéky a už nyní víme, že si výrazně polepšíme na úrokové sazbě. Spolupráce s Pavlem se rozhodně vyplácí.

Hana Stoklasová,
Čankovice, učitelka na VŠ

S Ing. Dymákem jsme se seznámili v roce 2006, kdy jsem byla na první mateřské dovolené a kdy jsme se chystali začít postupně rekonstruovat náš dům. Tento inteligentní a kultivovaný kliďas zcela vyvrátil naše představy o nekalosti finančních poradců. Pomohl nám získat úvěr na rekonstrukci domu a už jsme mu zůstali věrní. Během dosavadní téměř osmileté spolupráce zajistil náš rodinný rozpočet proti nečekaným otřesům, přiměl nás odkládat finance na stáří a na budoucnost dětí a při tom postupně dokončit rekonstrukci domu. Nikdy nás do ničeho nenutil, nabídl nám svůj pohled na věc, další možné varianty, klady i zápory a vždy nechal konečné rozhodnutí na nás. Jeho služby rozhodně doporučuji.