Finanční mág ve východních Čechách | Kontakt

Hypotéka pro cizince

Jste v Česku cizinec, ale pracujete tu a chcete si pořídit vlastní bydlení. Má to svá specifika, ale dá se to zvládnout. Stačí nám k tomu dvě schůzky. Na první nezávazné se vzájemně poznáme a rozebereme vaše potřeby a možnosti. Na druhé schůzce podepíšeme úvěr v bance. Všechno mezi tím dokážeme vyřešit po telefonu či e-mailem.

Přístup bank k cizincům je velmi rozdílný. A to, že vás třeba ta vaše banka odmítne, ještě nic neznamená. Na hypotéku můžete dnes dosáhnout i bez trvalého, dlouhodobého a dokonce i přechodného bydliště v ČR. Stačí dobře vybrat banku.

Z praxe vidím tato specifika hypotéky pro cizince

  • Klíčový je druh pobytu v ČR a země původu.
  • Trvalý pobyt akceptuje většina bank, některým stačí dlouhodobý, některé ho neřeší vůbec. Pokud jde o zemi původu nejlépe jsou na tom Slováci, potom lidé z EU u ostatních zemí je to hodně individuální dle dané banky.
  • Banka půjčí obvykle cizincům max 80% kupní ceny, v některých případech i méně. Dofinancování druhým úvěrem jim zatím ale nevadí.
  • Ostatní parametry hypoték jsou ve většině případů stejné jako u Čechů. Nerozlišuje se, zda účelem hypotéky je nákup, rekonstrukce či výstavba.

Hypotéky pro cizince zajišťuji běžně s plným servisem

Znám české poměry, mohu vás zastupovat při jednání s bankami i s realitní kanceláří. Nejedná se jen o cenu nemovitosti, její splatnost, ale také o podmínky rezervační smlouvy. Nedávno jsme dokázali např. prodloužit dobu rezervace na šest měsíců a navíc snížit rezervační zálohu o 20%.

Navíc mám kolem sebe vytvořenou síť odborníků, kteří bývají ke zdárnému vyřízení úvěru na bydlení potřeba:

  • bankami uznávané odhadce kvůli odhadu tržní ceny zastavené nemovitosti
  • stavební inženýry pro posouzení stavu nemovitosti, případně rozpočtář pro odhad ceny domu při výstavbě
  • notáře a advokátky pro řešení kupních smluv, zástavy
  • realitní kancelář, pokud byste zároveň nějakou nemovitost prodávali

Pokud je to jen trochu možné, dokážeme vše zařídit i na dálku (přes telefon, e-mail, Skype) a můžeme se setkat až u podpisu dokumentů.

Financování bydlení a hypotékám se věnuji dvanáctým rokem. Sám jsem stavěl dům, kombinoval stavební spoření, překlenovací úvěry, hypotéku. I tato zkušenost mě nasměrovala ke specializaci na tuto oblast a dnes pro klienty využívám zkušenosti s vyřízením více než 200 hypoték. To nám společné dává nadhled a silnou vyjednávací pozici v bankách. Jsem držitelem titulu €FA (European Financial Adviser), nejvyšší stupeň vzdělání ve finančním poradenství v České republice.

Samozřejmě hovořím anglicky.

Dává vám to smysl?
Pojďme to nezávazně probrat

Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Hodnocení spolupráce mými klienty

Petr Kuneš,
Heřmanův Městec

S Pavlem se známe asi 8 let. Věděl jsem, že se zabývá finančním poradenstvím. Nicméně jeho služeb jsem využil až později, když si získal naši důvěru jako člověk. Spolupráce se rozvíjela postupně, dle aktuálních potřeb – zajištění rodiny, později tvorba rezerv. Když jsme začali uvažovat o vlastním bydlení, byl Pavel nejen finančním konzultantem možností financování, ale přidal i své osobní praktické zkušenosti. Když jsme objevili náš pozemek snů, měli jsme tak už celkem jasnou představu, do čeho jdeme. Vlastní výstavba a vše kolem proběhlo hladce. Příští rok nám končí fixace hypotéky a už nyní víme, že si výrazně polepšíme na úrokové sazbě. Spolupráce s Pavlem se rozhodně vyplácí.

Hana Stoklasová,
Čankovice, učitelka na VŠ

S Ing. Dymákem jsme se seznámili v roce 2006, kdy jsem byla na první mateřské dovolené a kdy jsme se chystali začít postupně rekonstruovat náš dům. Tento inteligentní a kultivovaný kliďas zcela vyvrátil naše představy o nekalosti finančních poradců. Pomohl nám získat úvěr na rekonstrukci domu a už jsme mu zůstali věrní. Během dosavadní téměř osmileté spolupráce zajistil náš rodinný rozpočet proti nečekaným otřesům, přiměl nás odkládat finance na stáří a na budoucnost dětí a při tom postupně dokončit rekonstrukci domu. Nikdy nás do ničeho nenutil, nabídl nám svůj pohled na věc, další možné varianty, klady i zápory a vždy nechal konečné rozhodnutí na nás. Jeho služby rozhodně doporučuji.