Finanční mág v Praze a východních Čechách | Kontakt

  • Čeština
  • English

Hypotéka na nové bydlení

Hodláte si koupit byt, dům nebo pozemek a potřebujete půjčit peníze? Hypotéka je ideální způsob financování, který vám umožní rozložit si splátky na delší časové období přesně podle vašich možností. A dnes je dostupná i pro živnostníky / OSVČ i lidi pracující v zahraničí. A také bez dokládání faktur a dokonce i když ještě nemáte vybranou nemovitost.

I po změně podmínek hypoték ze strany ČNB v dubnu 2022 jsou hypotéky dostupné. Pošlete mi podklady k Vaší situaci a já vám obratem spočítám, kolik vám banky mohou půjčit. A není to tak zlé, jak prezentují média. 

Pomůžu vybrat celkově výhodnou hypotéku. A oběhnu za vás vše potřebné.

Financování bydlení a hypotečnímu poradenství se věnuji od roku 2005. Sám jsem stavěl dům, kombinoval stavební spoření, překlenovací úvěry, hypotéku. I tato zkušenost mě nasměrovala ke specializaci na tuto oblast a dnes pro klienty využívám zkušenosti s vyřízením více než 400 výhodných hypoték. To nám společné dává nadhled a silnou vyjednávací pozici v bankách.

Poradíme si i s komplikovanými podmínkami

Vyřešili jsme i komplikovanou situaci Kamily a Jardy z Hradce Králové. Kupovali starší rodinný domek, potřebovali navíc peníze na jeho rekonstrukci a tlačil čas. Během měsíce jsem museli zařídit projekt rekonstrukce (kvůli odhadu ceny), “ukecat” prodávajícího, aby trochu počkal, změnit banku… (pokračování)

A taky jsme na jedinou schůzku (na podpis smlouvy s bankou) zařídili financování stavby domku u Prahy pro Davida, který pracuje ve Švýcarsku. Stačil nám e-mail a pár telefonů.

Nebo vám pomůžu i teď (prázdniny 2022) ušetřit díky předjednané hypotéce bez nemovitosti, jako Nele.

Výhodná hypotéka nebývá ta, která má nejnižší úrok

Hypoteční kalkulačky a hon za nejnižší úrokovou sazbou mají několik nevýhod:

  • nejnižší úroková sazba neznamená nejnižší reálnou splátku, nezahrnuje např. poplatky za vedení účtu
  • neřeší náklady spojené se získáním hypotéky jako například ocenění nemovitosti
  • nezahrnuje vyžadované zajištění hypotéky, třeba životní pojištění
  • a už vůbec vám nepomůže dobře nakombinovat další zdroje peněz a vaši životní situaci. Možná plánujete děti, možná budete za pár let investovat… 

A víte, že faktury už se většinou nedokládají?

Většina lidí si stále myslí, že financování výstavby nebo rekonstrukce úvěrem se bez dokládání faktur neobejde. V praxi by to znamenalo si nechat postavit dům firmou, nebo nekonečné dokládání faktur a účtenek. To už dnes platí naštěstí jen v případě úvěrů od stavebních spořitelen. Tam je dokládání účelovosti stále striktně vyžadováno.

Pokud se ale rozhodnete financovat výstavbu nebo rekonstrukci hypotéčním úvěrem, faktury pravděpodobně potřebovat nebudete. Postačí jen dohlídka odhadcem banky, který ověří zda prostavěnost odpovídá čerpaným finančním prostředkům.
Rozhodli jste se pro koupi nebo modernizaci bytu, domu nebo pozemku? Nabízím odborné finanční a hypoteční poradenství, a to zcela nezávazně a zdarma.

Dává vám to smysl?
Pojďme to nezávazně probrat

Políčka s hvězdičkou jsou povinná. Vaše údaje dobře chráním.

Reference

Petr Kuneš,
Heřmanův Městec

S Pavlem se známe asi 13 let. Věděl jsem, že se zabývá finančním poradenstvím. Nicméně jeho služeb jsem využil až později, když si získal naši důvěru jako člověk. Spolupráce se rozvíjela postupně, dle aktuálních potřeb – zajištění rodiny, později tvorba rezerv. Když jsme začali uvažovat o vlastním bydlení, byl Pavel nejen finančním konzultantem možností financování, ale přidal i své osobní praktické zkušenosti. Když jsme objevili náš pozemek snů, měli jsme tak už celkem jasnou představu, do čeho jdeme. Vlastní výstavba a vše kolem proběhlo hladce. Příští rok nám končí fixace hypotéky a už nyní víme, že si výrazně polepšíme na úrokové sazbě. Spolupráce s Pavlem se rozhodně vyplácí.

Hana Stoklasová,
Čankovice, učitelka na VŠ

S Ing. Dymákem jsme se seznámili v roce 2006, kdy jsem byla na první mateřské dovolené a kdy jsme se chystali začít postupně rekonstruovat náš dům. Tento inteligentní a kultivovaný kliďas zcela vyvrátil naše představy o nekalosti finančních poradců. Pomohl nám získat úvěr na rekonstrukci domu a už jsme mu zůstali věrní. Během dosavadní téměř osmileté spolupráce zajistil náš rodinný rozpočet proti nečekaným otřesům, přiměl nás odkládat finance na stáří a na budoucnost dětí a při tom postupně dokončit rekonstrukci domu. Nikdy nás do ničeho nenutil, nabídl nám svůj pohled na věc, další možné varianty, klady i zápory a vždy nechal konečné rozhodnutí na nás. Jeho služby rozhodně doporučuji.