Finanční mág v Praze a východních Čechách | Kontakt

 • Čeština
 • English

Hypotéka při práci nebo příjmu v zahraničí

Pracujete v zahraničí a hodláte si zařídit vlastní bydlení v Česku. Má to svá specifika, ale jde to dokonce na jednu osobní schůzku. Při podpisu smlouvy. Koupě bytu nebo domu je jednodušší, ale dá se na dálku zvládnout i výstavba nebo rekonstrukce.

Po e-mailu nebo po telefonu se Vás budu ptát na Vaše plány:

 • Kdy plánujete zahájit výstavbu?
 • Máte již pozemek pokud ano, jakou má hodnotu, případně jakou máte o něm představu?
 • Máte již projekt domu, případně bylo již zahájeno stavební řízení? Máte zpracovaný rozpočet a vybranou stavební firmu?
 • Výstavba bude na klíč, nebo svépomocí?
 • Jaké budou celkové náklady – pozemek plus rozpočet vlastní výstavby?
 • Kolik máte vlastních prostředků, které plánujete použít?
 • Jakou nemovitostí zajistíme úvěr? Máme k dispozici další nemovitosti do zástavy, například byt, dům rodičů? Mohlo by to přinést komfortnější průběh výstavby, a hlavně výhodnější úrok úvěru.

K tomu i specifické věci právě kvůli příjmům ze zahraničí:

 • Jaké je vaše povolání?
 • V jakém státě pracujete?
 • Jaký je průměrný čistý příjem? V jaké měně?
 • Mzda chodí na účet české banky, nebo zahraničí?
 • Splácíte nějaké jiné úvěry, leasingy apod? Jaká je výše splátek?

Ano, některé otázky jsou dost osobní. Ale pro výběr dobrého řešení jsou nezbytné. Zvlášť od prosince 2016, a hlavně října 2018, kdy začaly platit výrazně přísnější pravidla pro poskytování úvěrů v Čechách.

K vlastní nemovitosti jsem pomohl například lidem pracujícím ve Spojených státech, Anglii (příběh Ondřeje a Terezy), Německu, na Slovensku nebo Austrálii. 

Pomůžu vám vybrat a hlavně oběhat za vás nejen výhodnou hypotéku, ale i všechno kolem

Jsem v kontaktu s prověřenými odborníky ve svém oboru – advokáta, notáře, odhadce, realitní makléře. Pomohu vám nepřímo s rezervační nebo kupní smlouvou, s odhadem, aby vše odpovídalo požadavkům banky. Díky tomu nám bude stačit potkat se jednou jedinkrát v Čechách. Na podpis hypoteční smlouvy a ostatních nezbytných dokumentů.

Financování bydlení a hypotékám se věnuji přes 15 let. Sám jsem stavěl dům, kombinoval stavební spoření, překlenovací úvěry, hypotéku. I tato zkušenost mě nasměrovala ke specializaci na tuto oblast a dnes pro klienty využívám zkušenosti s vyřízením výhodných více než 300 hypoték. To nám společné dává nadhled a silnou vyjednávací pozici v bankách.

Dává vám to smysl?
Pojďme to nezávazně probrat

Políčka s hvězdičkou jsou povinná. Vaše údaje dobře chráním.

Hodnocení spolupráce mými klienty

Petr Kuneš,
Heřmanův Městec

S Pavlem se známe asi 13 let. Věděl jsem, že se zabývá finančním poradenstvím. Nicméně jeho služeb jsem využil až později, když si získal naši důvěru jako člověk. Spolupráce se rozvíjela postupně, dle aktuálních potřeb – zajištění rodiny, později tvorba rezerv. Když jsme začali uvažovat o vlastním bydlení, byl Pavel nejen finančním konzultantem možností financování, ale přidal i své osobní praktické zkušenosti. Když jsme objevili náš pozemek snů, měli jsme tak už celkem jasnou představu, do čeho jdeme. Vlastní výstavba a vše kolem proběhlo hladce. Příští rok nám končí fixace hypotéky a už nyní víme, že si výrazně polepšíme na úrokové sazbě. Spolupráce s Pavlem se rozhodně vyplácí.

Hana Stoklasová,
Čankovice, učitelka na VŠ

S Ing. Dymákem jsme se seznámili v roce 2006, kdy jsem byla na první mateřské dovolené a kdy jsme se chystali začít postupně rekonstruovat náš dům. Tento inteligentní a kultivovaný kliďas zcela vyvrátil naše představy o nekalosti finančních poradců. Pomohl nám získat úvěr na rekonstrukci domu a už jsme mu zůstali věrní. Během dosavadní téměř osmileté spolupráce zajistil náš rodinný rozpočet proti nečekaným otřesům, přiměl nás odkládat finance na stáří a na budoucnost dětí a při tom postupně dokončit rekonstrukci domu. Nikdy nás do ničeho nenutil, nabídl nám svůj pohled na věc, další možné varianty, klady i zápory a vždy nechal konečné rozhodnutí na nás. Jeho služby rozhodně doporučuji.