Finanční mág ve východních Čechách | Kontakt

Hypotéka na stavbu a rekonstrukci

Provedu vás bezpečně k získání výhodného financování stavby

Výstavba rodinného domu je sama o sobě náročný a dlouhodobý úkol. Člověk bez zkušeností se může snadno dopustit při výstavbě technických chyb, které mu budou znepříjemňovat bydlení. Totéž platí i o financování. Osobně považuji financování výstavby za nejkomplexnější a nejodpovědnější úkol. Určitě i vy znáte nedokončené stavby rodinných domů, kde se obyvatelé topí v blátě a neomítnuté stěny nenavozují právě slovo domov.

Nákup staršího domu, finance na jeho rekonstrukci i rychlé vyřízení odhadů a projektu jsme řešili s Královéhradeckým párem Kamilou a Jardou. Hlavní bylo brzy vyvázat z hypotéky byt.

Stavba i financování domu obvykle zahrnuje tyto fáze

  • pořízení stavebního pozemku, nejčastěji financovaného z úspor, nebo úvěru ze stavebního spoření, protože nevyžaduje zajištění nemovitostí
  • stavba – kontrolovaná odhadcem (dříve, tj. před Novým občanským zákoníkem, se stavba postupně zapisovala do katastru nemovitostí a podle toho banka uvolňovala další finance)
  • kolaudovaná a obyvatelná stavba, financovaná hypotečním úvěrem do 70 – 100 % své hodnoty.

Samozřejmě jsou i jednodušší scénáře, které fungují u montovaných domků nebo u movitějších stavebníků.

Já vám pomůžu vybrat celkově výhodný způsob a postup financování stavby. I s nízkou úrokovou sazbou, aktuálně od 1,39 %

A oproti jiným pro vás zdarma zařídím:

  • ocenění nemovitosti pro zástavu (smluvním odhadcem banky)
  • komunikaci se stavebním a katastrálním úřadem
  • kontakty na ověřeného advokáta – specialistu na nemovitostní smlouvy
  • kontakty na zkušené stavební inženýry
  • začlenění hypotéky do dobrého finančního plánu, třeba navázání na stavební spoření
  • a samozřejmě komunikaci s bankou

Financování bydlení a hypotékám se věnuji desátým rokem. Začal jsem tou vlastní, právě na stavbu domu. Postupně přibývaly i ty na koupi a rekonstrukci bytů. A také ty komplikovanější – na družstevní byty nebo pro podnikatele (tedy nezaměstnance). Celkem už přes 100. Dalších 10 jsem odmítnul dělat, protože by klienty finančně zničily. A to nedopustím.

A víte, že faktury už se většinou nedokládají?

Většina lidí si stále myslí, že financování výstavby nebo rekonstrukce úvěrem se bez dokládání faktur neobejde. V praxi by to znamenalo si nechat postavit dům firmou, nebo nekonečné dokládání faktur a účtenek. To už dnes platí naštěstí jen v případě úvěrů od stavebních spořitelen. Tam je dokládání účelovosti stále striktně vyžadováno.

Pokud se ale rozhodnete financovat výstavbu nebo rekonstrukci hypotéčním úvěrem, faktury pravděpodobně potřebovat nebudete. Postačí jen dohlídka odhadcem banky, který ověří zda prostavěnost odpovídá čerpaným finančním prostředkům.

Dává vám to smysl?
Pojďme to nezávazně probrat

Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Hodnocení spolupráce mými klienty

Petr Kuneš,
Heřmanův Městec

S Pavlem se známe asi 8 let. Věděl jsem, že se zabývá finančním poradenstvím. Nicméně jeho služeb jsem využil až později, když si získal naši důvěru jako člověk. Spolupráce se rozvíjela postupně, dle aktuálních potřeb – zajištění rodiny, později tvorba rezerv. Když jsme začali uvažovat o vlastním bydlení, byl Pavel nejen finančním konzultantem možností financování, ale přidal i své osobní praktické zkušenosti. Když jsme objevili náš pozemek snů, měli jsme tak už celkem jasnou představu, do čeho jdeme. Vlastní výstavba a vše kolem proběhlo hladce. Příští rok nám končí fixace hypotéky a už nyní víme, že si výrazně polepšíme na úrokové sazbě. Spolupráce s Pavlem se rozhodně vyplácí.

Hana Stoklasová,
Čankovice, učitelka na VŠ

S Ing. Dymákem jsme se seznámili v roce 2006, kdy jsem byla na první mateřské dovolené a kdy jsme se chystali začít postupně rekonstruovat náš dům. Tento inteligentní a kultivovaný kliďas zcela vyvrátil naše představy o nekalosti finančních poradců. Pomohl nám získat úvěr na rekonstrukci domu a už jsme mu zůstali věrní. Během dosavadní téměř osmileté spolupráce zajistil náš rodinný rozpočet proti nečekaným otřesům, přiměl nás odkládat finance na stáří a na budoucnost dětí a při tom postupně dokončit rekonstrukci domu. Nikdy nás do ničeho nenutil, nabídl nám svůj pohled na věc, další možné varianty, klady i zápory a vždy nechal konečné rozhodnutí na nás. Jeho služby rozhodně doporučuji.