Finanční mág ve východních Čechách | Kontakt

Refinancování hypotéky i 2 roky předem

Končí vám fixace hypotečního úvěru a nabídka stávající banky není právě ideální? Procházíte jednu hypoteční kalkulačku za druhou a hledáte nejnižší splátku? Něco vám prozradím. Tu nejlepší hypotékuve veřejné kalkulačce nenajdete. Jak to?

Kalkukačka vám neřekne,

  • že nejnižší úroková sazba neznamená nejnižší reálnou splátku, nezahrnuje např. poplatky za vedení účtu
  • že při refinancování budete často potřebovat nový (revidovaný) odhad ceny zastavené nemovitosti a že to něco stojí
  • ať nepřeplácíte na životní pojištění
  • že se dají výhodně nakombinovat další zdroje peněz

TIP: Nově jde refinancovat hypotéku i 2 roky předem. Banky dělají další krok směrem ke klientům. Zjednodušeně řečeno ochotné “podržet” aktuální úrokovou sazbu a vy přitom budete skutečně čerpat úvěr za 12 až 24 měsíců. Využijete tak aktuálních nízkých úrokových sazeb. Podmínky jsou většinou odlišné pro sjednání úplně nové hypotéky a pro její refinancování. Závisí také na míře “rozhodnutí se” pro danou banku.

Já vám pomůžu vybrat celkově výhodné refinancování hypotéky. A oběhám za vás všechno kolem

Financování bydlení a hypotékám se věnuji dvanáctým rokem. Vyřídil jsem přes 160 hypoték. A 90 % z nich pravidelně refinancujeme. Nejen proto, abychom měli nižší úrok, ale abychom plnili své cíle. Někdy úvěr navýšíme, abychom získali peníze na dostavbu dalšího patra domu. Jindy plánovaně umoříme část dluhu, protože doběhne stavební spoření. Nebo je aktuálně výhodné konsolidovatvšechny úvěry na bydlení do jednoho.

Rozhodli jste se pro koupi nebo modernizaci bytu, domu nebo pozemku? Nabízím odborné finanční poradenství týkající se hypotéky, a to zcela nezávazně a zdarma.

Dává vám to smysl?
Pojďme to nezávazně probrat

Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Ve světě bankovnictví a pojišťovnictví se pohybuji již řadu let. Vyhledám pro vás to nejvýhodnější řešení financování vašeho bydlení s optimální dobou splácení a fixací.

Doporučím vám výhodnou hypotéku s úrokovou sazbou již od 1,69 % a poskytnu konzultační služby v oblasti financí. Postarám se o administrativu a upozorním vás na veškerá možná úskalí spojená s čerpáním úvěru nebo jeho předčasným splacením.

Hodnocení spolupráce mými klienty

Petr Kuneš,
Heřmanův Městec

S Pavlem se známe asi 8 let. Věděl jsem, že se zabývá finančním poradenstvím. Nicméně jeho služeb jsem využil až později, když si získal naši důvěru jako člověk. Spolupráce se rozvíjela postupně, dle aktuálních potřeb – zajištění rodiny, později tvorba rezerv. Když jsme začali uvažovat o vlastním bydlení, byl Pavel nejen finančním konzultantem možností financování, ale přidal i své osobní praktické zkušenosti. Když jsme objevili náš pozemek snů, měli jsme tak už celkem jasnou představu, do čeho jdeme. Vlastní výstavba a vše kolem proběhlo hladce. Příští rok nám končí fixace hypotéky a už nyní víme, že si výrazně polepšíme na úrokové sazbě. Spolupráce s Pavlem se rozhodně vyplácí.

Hana Stoklasová,
Čankovice, učitelka na VŠ

S Ing. Dymákem jsme se seznámili v roce 2006, kdy jsem byla na první mateřské dovolené a kdy jsme se chystali začít postupně rekonstruovat náš dům. Tento inteligentní a kultivovaný kliďas zcela vyvrátil naše představy o nekalosti finančních poradců. Pomohl nám získat úvěr na rekonstrukci domu a už jsme mu zůstali věrní. Během dosavadní téměř osmileté spolupráce zajistil náš rodinný rozpočet proti nečekaným otřesům, přiměl nás odkládat finance na stáří a na budoucnost dětí a při tom postupně dokončit rekonstrukci domu. Nikdy nás do ničeho nenutil, nabídl nám svůj pohled na věc, další možné varianty, klady i zápory a vždy nechal konečné rozhodnutí na nás. Jeho služby rozhodně doporučuji.